„Pudrové obočí“ ve dnešní době je velmi populární způsob úpravy obočí. Často ale potkamé i takové nabídky: „pudrové obočí 3D“, „…6D“ a vice „D“. Zda je mezi nimi nejaký rozdíl, nebo to jsou ruzné názvy jediné metody?
Poďme to vyřesit.
Zda je „pudrové obočí“ to same než „pudrové obočí 3D„?
Zkratka řeknu: v nečím ano, ale je mezi nimi důležitý rozdil. A to je objem.
Velmi často přicházejí ke mne klientky, které mají ošklivé tetování obočí: vypadá, jako by obočí byli „nalepené“ z papíru. Ploché, nepřirozené. To jsou tak zvané „pudrové obočí“.
Proč to stává?
Podívejte se na obrázky. Tady jsou dva kulaté tvary. Ale v prvním případě je kruh vybarven stejnou barvou a vypadá ploché. V druhém případě je vystínován s postupným přechodem podle pravidl svetla a stínu, a proto vidíte tu iluzi objemu.
A ted podivejte, jak to je ve připadě obočí:
V prvním případě vidíme clasické „pudrové obočí“ vybarven stejnou barvou a vypadají ploché.
V druhém případě mají rospitou hranici „ombre“. To je základ, aby vizuálně obočí vypadali objemně.
Odpověď je velmi jednoduchá: u tetování obočí je potřeba zachytit přirozený vizuální objem tvaru a udělat jeho iluze – a to v podstatě i je „3D“ (3 direction, tři směry, které existují v našem prostoru*).
Na dalších fotkách je hezké vidět ten rozdíl. Porovnejte reálně udělaně pudrové obočí a můj digitální návrh pro jejich opravu:
Samozřejmě, pro své klienty vždy dělám jenom objemné pudrové obočí 3D.
Mimochodem, spravně udělané vláskové obočí také mají objem. Takže v podstatě obě metody dovoli udělat permanentní obočí se zachováním realistiského objemu, když odbornice bude vědet pravidla kresby a jim sledovat.
Věřím, že toto vysvětlení vám pomohlo lepší pochopit, proč někdy obočí vypadají nepřirozené, a že slovíčko „3D“ něco přidává k „pudrovým obočím“.
* Když vidíte nekde nabídku “6D”, “8D”, a dokonce i “13D”, nevěřte tomu. Více, než 3D neexistuje. A člověk, který to píše, nepochopí smysl toho, co nabízí, což je důvod pochybovat v jeho profesionalitě.