Proč pomocí permanentního make upu nelze zvětšit rty?

Stává se, že se na mě zákaznice obrací s prosbou zvětšit rty pomocí permanentního make upu. Jenže to není dobrý nápad.

Proč?

Jak již víme, po zahojení se permanentní make-up nachází pod vrstvou napůl průhledné epidermisu. Má svůj vlastbí odstin, a tím ovlivnuje na výsledný odstín permanentního make-upu. Jako kdybychom se dívali na permanentní make up přes barevné sklo.

Teď si představte, že pokud se tvar rtů rozšíří, permanentní make-up přesáhne hranici růžového epidermisu a dostane se pod epidermis pleti, který má, řekněme, béžovou barvu.

Proto, ať vybereme jakýkoliv odstín permanentního make-upu, jeho barva za hranicí rtů bude mít jiný odstín. Z toho důvodu časem proto budete mít efekt “rozmazané rtěnky”, kterého se téměř nelze zbavit. Proto není vhodné šetřit a nechávat si zvětšit rty pomocí permanentního make-upu. Je lepší si to nechat provést pomocí výplně rtů.

Permanentní make-up rtů zameřen na:

  • upřesnění tvaru a hranice rtů,
  • uprávu mirné asymmetrie,
  • osvežení a zvýrazněny barvy rtů.

Ale nikoliv na zvětšení rtů.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Olga Brovchenko
Olga Brovchenko

Během své pracovní činnosti od roku 2001 jsem se zabývala estetikou. Od web designu a grafických návrhů přes kresbu a malbu jsem přešla k estetice obličeje a uměleckému tetování. Jsem zkušena a professionalní umělkyně a tatérka. Za léta praxe v umělecké sféře jsem si vybudovala pevnou a zároveň velmi citlivou ruku.