Letní sleva 20% na nové aplikaci do 31.08.2024!

Days
Hours
Minutes
Seconds

Jak dlouho se vydrží permanentní make-up?

Jak dlouho se vydrží permanentmí make-up?

Permanentní make up, který je aplikován do správné hloubky průměrně vydrží 1-4 roky.

Závisí to na:

  • Mastnosti pleti – kvůli tomu, že je pleť mastná, pigment hůře zůstává v buňkách pleti, proto na mastné pleti permanentní make-up mizí rychleji.
  • Věku – s věkem se regenerace pleti zpomaluje, proto permanentní make-up u starších dam vydrží déle, než u mladých slečen.
  • Oblastí tetování. Na obočí a mezi řasami tetování mizí rychleji, protože v těchto místech rostou chloupky a pleť je mastnější. Na víčkách a na rtech permanentní make-up vydrží delší dobu.
  • Schopnosti pleti udržovat pigment. Jednoduchý způsob jak zjistit tuto schopnost u vaší pleti: pokud pleť je schopna udržet opálení dlouhou dobu, je schopna udržet i pigment. Pokud opálení mizí rychle, není schopna udržet pigment.

Proto pokud Vám je 25 let, máte mastnou pleť a opálení se Vám dlouho neudrží, vydrží Vám permanentní make-up rok. Pokud Vám je 60 let, máte suchou a tmavší pleť, počítejte s tím, že Vám obočí vydrží tří a více let.

Olga Brovchenko
Olga Brovchenko

Během své pracovní činnosti od roku 2001 jsem se zabývala estetikou. Od web designu a grafických návrhů přes kresbu a malbu jsem přešla k estetice obličeje a uměleckému tetování. Jsem zkušena a professionalní umělkyně a tatérka. Za léta praxe v umělecké sféře jsem si vybudovala pevnou a zároveň velmi citlivou ruku.