Permanentní make-up v Praze

Přirozený permanentní make-up, odstranění a oprava permanentního make-upu

Jak se starat o permanentní make-up?

Bílá lékařská vaselina pro peče o čerstvý permanentní male-up

Permanentní make-up je zárkok pří kterém se porušujé integrita kůže. To znaměná, že tato procedura má reabilitační lhutu, aby kuže se zahojila a regenerovala. Pro komfortnější, rychlejší hojení a pro větší zůstatek pigmentu v pleti je doperučene o čerstvý permanentní make-up starat.

Jak musíte ošetrovat čerstvý permanentní make-up?

V oblasti permanentního make-upu doporučuji používat vazelínu k hydrataci pleti.
Pozor! Nepoužívejte vazelínu s přísadami, protože mohou ovlivnit barvu permanentního make-upu.

První tři dny musíte hydratovat permanentní make-up každé 3-4 hodiny. Od čtvrtého do sedmého dne (případně do té doby, než se stroupky odejdou), stačí třikrát denně. Vrstva vazelíny by měla být tenká.Pleť musí dýchat a být hydratována.

Permanentního make-upu byste se neměli dotýkat po dobu minimalně prvních 3-5 dnů. To samé platí pro kontakt s vodou – dodržujte hygienu!
Proto je potřeba aplikovat vazelínu pomocí vatové tyčinky, přičemž je třeba používat novou tyčinku při každé aplikaci.

Pokud si potřebujete umýt vlasy, naneste na oblast s permanentním make-upem silnou vrstvu vazelíny pro ochranu.  Jemně si umyjte vlasy a skloňte hlavu dozadu, aby vám po tváři netekla voda.  Po usušení vlasů ručníkem, odstraňte ochrannou vazelínu vatovým tamponem a aplikujte pravidelnou tenkou vrstvu.

Během prvních sedmi dnů byste neměli jít do bazénu, sauny, ani solária. Vyhněte se intenzivním tréninkům a situacím, při kterých dochází k silnému pocení, protože s potem odchází i pigment.

Pokud máte po zákroku otok, můžete ke zmírnění otoku použít studený suchý obklad.  Také v první a druhý den v noci můžete potřít permanentní make-up mastí Bepanten Mast (Baby). Nemůžete jí však používat často, jelikož obsahuje lanolin a „tlačí“ barvu z kůže ven.

Otok může přetrvávat až 3 dny, ale zpravidla zmizí po jednom dni. Po zahojení permanentního make-upu vždy v jeho oblasti používejte opalovací krém s ochranným faktorem 50, když trávíte více času na slunci (chata, pláž, venkovní sporty, atd.) A také v soláriu.

To, do jaké míry se řídíte doporučeními, má velký vliv na konečný výsledek.  Proto je nezanedbávejte.